Czwartkowy ( 25 sierpnia) koncert w Wytwórni był już przedostatnim spotkaniem wykonawców z łódzką publicznością podczas tegorocznej edycji Letniej Akademii Jazzu. Podczas wieczoru dominowała muzyka skandynawska ze znaczącymi polskimi akcentami.

W pierwszej części swój projekt zaprezentował Maciej Grzywacz, utalentowany polski gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ma on na koncie pięć autorskich płyt nagranych z przedstawicielami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej. Na scenie towarzyszyli mu duński saksofonista  Jakob Dinsen, szwedzki kontrabasista Daniel Franck i pochodzący z Norwegii perkusista Hakon Mjaset Johansen .

Po przerwie na scenie Wytwórni wystąpiła Beady Belle – przedstawicielka norweskiej wytwórni Jazzland. Wokalistka i liderka zespołu Beate Slettevoll Lech jest córką mieszkającego w Norwegii skrzypka jazzowego Zdzisława Lecha. Wokalistce na scenie towarzyszył współtwórca formacji Beady Belle basista Marius Reksjø, perkusista Andreas Bye i pianista Anders Larum.

Za tydzień ostatni już koncert Letniej Akademii Jazzu. Tym razem będzie to muzyka filmowa Bronisława Kapera w aranżacjach Aleksandry Tomaszewskiej na orkiestrę symfoniczną.

Tekst i zdjęcia: Piotr Fagasiewicz