W kolejny wakacyjny czwartek ( 4 sierpnia ) na scenie Wytwórni rozbrzmiewała muzyka Krzysztofa Komedy za sprawą muzyków współpracujących z Teatrem Syrena.

Na ten wieczór przygotowano nowe aranżacje muzyki napisanej do spektaklu „Śniadanie u Tiffaniego” Trumana Capote’a przez jednego z najwybitniejszych twórców polskiego jazzu Krzysztofa Komedę. Premiera spektaklu miała miejsce ponad pól wieku temu w Teatrze Komedia w Warszawie, a jego reżyserem był Jan Biczycki.

Na scenie pod kierownictwem muzycznym pianisty Rafała Stępnia wystąpili: Krzysztof Gradziuk na instrumentach perkusyjnych, basista Paweł Puszczało i Łukasz Korybalski grający na trąbce. Obok muzyków wystąpiła wokalistka Ola Nowak z zespołu Dziewczyny i gość specjalny gitarzysta i wokalista Skubas. Publiczność mogła przenieść się w muzyczny świat sprzed kilkudziesięciu lat, a nastrój podkreślały prezentacje wyświetlane na kilku ekranach.

Już za tydzień na scenie Wytwórni wystąpi w pierwszej części trio Kingi Głyk , a następnie duet Myrczek & Tomaszewski wraz z zespołem zaprezentują najciekawsze przeboje Zauchy.

Tekst i zdjęcia: Piotr Fagasiewicz