Od pewnego czasu pojawiały się informacje o możliwości powstania w Łodzi pierwszej prywatnej stacji Łódzkiego Roweru Publicznego. Wreszcie poznaliśmy szczegóły!

Kolejnych dziesięć jednośladów zacumowało kilka dni temu obok centrum handlowego Port Łódź. W sumie Łódzki Rower Publiczny liczy już zatem 101 stacji. Mamy nadzieje, że to nie ostatnia sponsorska stacja włączona do systemu ŁRP a za przykładem Port Łódź i IKEA pójdą inne firmy i centra handlowe znajdujące się w naszym mieście.

Stacja Portowa zlokalizowana jest w centralnym punkcie parkingu Portu Łódź obok sektora A. Do dyspozycji rowerzystów przygotowany został stojak z 15 miejscami i 10 rowerów. Z wypożyczalni można korzystać na takich samych zasadach jak w innych miejscach w naszym mieście. Pierwsze 20 minut jazdy jest darmowe, godzina kosztuje złotówkę, druga godzina 3 złote, a trzecia i kolejne 5 złotych.

Odwiedzający Port Łódź jak i fani ŁRP przyjęli informacje o powstaniu nowego przystanku z dużym entuzjazmem, bo choć rowerem ciężko będzie przewieźć zakupy zrobione w znajdującym się na terenie obiektu sklepie IKEA to z pewnością ułatwi on komunikacje podróżnym odwiedzającym mniejsze sklepy oraz pracownikom.

Jak sądzicie, gdzie powinny znaleźć się kolejne stacje #ŁódzkiRowerPubliczny? Swoimi propozycjami podzielcie się z nami w komentarzach.

Zdjęcia: Materiały prasowe