W środę (27 lipca) w klubie DOM rozpoczęła się 81.edycja Wunder Wave. Zagrała gwiazda ulicznego punk rocka z Nowego Jorku  THE CASUALTIES  oraz TOTAL CHAOS załoga z Pomona Valley w Kalifornii (USA), i  Polska formacja SUICIDEBYCOP z Torunia.

Wunder Wave  to wymyślony  przez Krzysztofa Lacha i Wiktora Skoka cykl koncertów z muzyką punkową i hardcore’ową powstały 1989r. Impreza o charakterze D.I.Y. rozrosła się, a na kolejnych edycjach grały coraz ciekawsze zespoły z zagranicy , tak więc  po 27 latach organizatorzy mogą pochwalić się, że grały u nich m.in. takie tuzy nowojorskiej sceny hardcore-punkowej jak: Agnostic Front, Sheer Terror, Madball, Nausea, The Radicts czy Sick Of It All.

Jako pierwsza zagrał SUICIDEBYCOP- młoda ale zdobywająca coraz większą popularność i uznanie ekipa z Torunia . Grają  hardcore punk osadzony w latach 80-tych.

Po nich na scenie pojawił się The Casualties  czyli największe irokezy i kolce na amerykańskiej scenie street punk. Publiczność była trochę zawiedziona bo był tylko Jake  z irokezem na głowie , ale brak  reszty  kolców fani wybaczyli zespołowi. Grupa istnieje od  1991 roku a, jedynym stałym członkiem grupy był pochodzący z Ekwadoru wokalista Jorge Herrera . Po ustabilizowaniu grupy w 1996 zespół tworzą również gitarzysta Jake Kolatis, perkusista Marc „Meggers” Eggers oraz basista Rick Lopez.

Muzycznie The Casualties nawiązuje do dokonań angielskich kapel punkowych spod znaku: The Exploited, The Varukers G.B.H.czy One Way System. Na koncertach w Polsce promować będą  swój najnowszy 10 w dyskografii album „Chaos Sound”.

Występ The Casualties trzeba uznać za bardzo dobry , utwory były śpiewane wspólnie z publicznością na scenie i nie obyło się też bez tańca pogo. Zespół zagrał na maxa do końca , a fani punk rocka byli zachwyceni.

 Na zakończenie wystąpiła grupa z Kalifornii (USA) Total Chaos. Zespół występuje na scenie od ponad 26 lat i grają  podobną ostrą , surową muzykę  jak The Casualties z domieszką punk’77. Liderem zespołu jest Rob Chaos, który prowadzi również wytwórnię SOS Records. Grupa ma na swoim koncie 9 albumów. Muzycy wspierali także organizację Food Not Bomb oraz Rezerwat Indian w górach w Arizonie.

Total Chaos też może zaliczyć bardzo dobry występ , ale już nie tak dynamiczny jak poprzedni  , mimo to fani punka byli zadowoleni . Czekamy na przyszłoroczną edycję Wunder Wave.

Zapraszamy do fotorelacji.