Kolejna odsłona Letniej Akademii Jazzu to hołd oddany Krzysztofowi Komedzie.

W czwartek ( 21 lipca) na scenie łódzkiej Wytwórni spotkali się Grzegorz Karnas ze swoim kwartetem i Sławek Jaskułke w sześciosobowej formacji aby koncertem uczcić 50 rocznicę powstania płyty „Astigmatic” uważanej powszechnie za jedno z największych dokonań muzycznych Krzysztofa Komedy a także album-symbol w polskiej muzyce jazzowej. Tytułowy Astigmatic, Kattorna czy Svantetic to utwory znane wszystkim melomanom.

Pierwsza część wydarzenia to koncert Grzegorza Karnasa. Na ile ten utytułowany już wokalista jazzowy oddał ducha muzyki Komedy zdania wśród publiczności były podzielone, ale poszczególne kompozycje były ciepło przyjmowane przez publiczność. W drugiej części wieczoru scena należała do sextetu Sławka Jaskułke. Pianista przygotował specjalnie na Letnią Akademię Jazzu program. Towarzyszyli mu saksofoniści Piotr Chęcki i Michał Ciesielski, Emil Miszk grający na trąbce, basista Piotr Kułakowski i perkusista Tomasz Sowiński. T część koncertu była gorąco przyjęta przez melomanów.

W przyszłym tygodniu będą trwały w Wytwórni warsztaty jazzowe, których podsumowaniem będzie czwartkowy koncert finałowy Intl Jazz Platform i formacji Piotra Wojtasika

Zdjęcia i tekst: Piotr Fagasiewicz

Zdjęcia: Marek Maciejewski