Znamy atrakcje 593 Urodzin Łodzi. Będą koncerty na placu Wolności i w Manufakturze, tor kartingowy oraz 150 bezpłatnych wycieczek po inwestycjach.

Impreza potrwa od 29 do 31 lipca. Na Piotrkowskiej pojawi się strefa familijna i kulinarna. Dzieci będą mogły pobudować z klocków oraz pozjeżdżać z dmuchańców.

W pasażu Schillera stanie jarmark włoski oraz odbędzie się konkurs baristów. Hort Cafe zaprosi na wielki tort dla 1,5 tys. osób. W pasażu Rubinsteina będzie można obejrzeć stare samochody i uczestniczyć w zajęciach z jogi i capoiery. Polski Związek Łowiecki zaprezentuje drapieżne ptaki.

Na al. T.Kościuszki, pomiędzy Radwańską i Żwirki, stanie tor kartingowy (30-31.07). Odbędą się zawody w jeździe gokartami.

Podczas koncertów wystąpią: Feel, Jamal, Gooral oraz Lady Pank.

Miasto zaplanowało także m.in.bezpłatne zwiedzanie Planetarium (bezpłatne seanse), budowy dworca Fabrycznego, ZOO czy warsztaty fotograficzne w punkcie widokowym w biurowcu w Textilimpexie. W czasie Urodzin Łodzi można także odwiedzić Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1. Pracownicy WZL zaprezentują np. śmigłowce Mi-8 i Mi-24 oraz bezzałogowy śmigłowiec.

Dokładny harmonogram imprezy znajduje się na stronie www.uml.lodz.pl/urodziny