W budżecie Łodzi są dodatkowe pieniądze: dla Straży Miejskiej, na zakup podnośnika dla ZDiT-u i 5 tablic informacji miejskiej.

327 tys. zł jest potrzebne na zakup nowego samochodu z podnośnikiem, który wspomógł by ZDiT przy naprawie sygnalizacji świetlnej. Obecny podnośnik ma już 16 lat jest mocno wyeksploatowany. 200 tys. zł zostanie przeznaczonych na mundury dla Straży Miejskiej.

Poruszanie się po Łodzi ma ułatwić 5 tablic informacji miejskiej. Na nich mają się pojawiać dane o zmianach tras i utrudnieniach w ruchu. Koszt dla budżetu to 150 tys.zł.

– To są nowe elektroniczne tablice. Znajdą się przykładowo przy trasie W-Z – mówi Grzegorz Nita, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. Radny Marcin Zalewski (PiS) ma jednak wątpliwości czy ilość tablic w okolicy nie spowoduje zamieszania informacyjnego.   – Nie służą tylko do informacji o komunikacji miejskiej. Dają wiele różnych możliwości – odpowiada Nita.

W tym roku nie będzie robót budowlanych na ul. Lipiec Reymontowskich. Jest to spowodowane przedłużającą się procedurą zamiany działek z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.  1,5 mln zł przeznaczone na inwestycję w rejonie ul. Lipiec Reymontowskich dodano do przebudowy układu drogowego przy dworcu Łódź-Fabryczna.

154 tys. zł przeznaczono na budowę miejskiej kompostowni w tym m.in. opracowanie koncepcji technicznej, sporządzenie dokumentacji środowiskowej i projektu budowlano-wykonawczego.  Docelowo mają powstać dodatkowe biokontenery, które zmniejszą ilość odpadów. Nowa technologia wyeliminuje niekorzystne oddziaływanie na środowisko.

500 tys.zł miasto nie musi płacić Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej (PZPS). Dzięki temu Łódź zwiększy środki na szkolenie sportowe.