Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Do Łodzi przyjedzie ok. 10 tys. pielgrzymów. 1400 będzie spało w szkołach, bursach i schronisku. Reszta u rodzin i w parafiach.

Najważniejsze wydarzenia w Łodzi to 22 lipca Droga Krzyżowa szlakiem św. Faustyny i koncert uwielbieniowy w Atlas Arenie na zakończenie pobytu pielgrzymów (24 lipca).

Pielgrzymi zaczną się pojawiać od 15 lipca. Do naszego miasta przyjadą osoby m.in. ze Słowacji, USA, Kolumbii, Kanady, czy Francji. Miasto planuje wydanie specjalnego przewodnika, który ułatwi zwiedzanie Łodzi. Każdy z pielgrzymów otrzyma specjalny pakiet (mapa, informator oraz gadżety z logo miasta). Miasto na organizację Światowych Dni Młodzieży przeznaczyło 500 tys. zł..

U OO. Jezuitów pielgrzymi pojawią się 15 lipca, a wyjadą 17 lipca. Wezmą udział w spotkaniu MAGIS (łac. więcej, bardziej). Z ważniejszych wydarzeń organizowanych przez jezuitów to konferencja (w języku angielskim) generalnego przełożonego zakonu jezuitów, koncert zespołu „Mocni w Duchu” i spotkania modlitewne.  Msza Święta odbędzie się na stadionie AZS przy ul. Styrskiej.