W piątkowy wieczór (24 czerwca) odbył się koncert thrash metalowego zespołu Wolf Spider (Wilczy Pająk) z Poznania. Jako sapport wystąpiła łódzka grupa Naked Root. Był to jeden z ostatnich koncertów w Stereo Krogsie, który od lipca będzie zamknięty.

Jako pierwszy publiczność rozgrzała łódzka formacja Naked Root. Zespół powstał  2011 roku. Muzykę zespołu można określić jako szeroko pojęty rock z progresywnymi hard rockowymi inklinacjami. W grudniu 2015r,ukazała się debiutancka płyta zespołu.

Po krótkiej przerwie technicznej na scenie pojawił się Wolf Spider (Wilczy Pająk). To polski zespół thrash metalowy, który powstał  w 1985 r. w Poznaniu, i  już w początkowych latach swojej działalności zaznaczył się silnie na scenie heavy metalowej, jako pierwszy przenosząc z sukcesem amerykański thrash metal na polską scenę muzyczną. Grupa bardzo szybko zdobyła uznanie fanów i branży muzycznej, i zagrała na najważniejszych imprezach muzycznych tego czasu m.in. w Jarocinie i koncertach w Czechosłowacji, czy na Węgrzech. Od początku istnienia przez zespół przewinęło się wielu  wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej. Jego członkami byli: Leszek Szpigiel (Non Iron, Mekong Delta), Maciej Matuszak (Gomor), Tomasz Goehs (Turbo, Creation of Death, KNŻ), Dariusz „Popcorn” Popowicz (Acid Drinkers, Armia).

Swój ostatni koncert zespół zagrał w 1991 roku, występując przed Deep Purple i po koncercie zawiesił działalność. W 2011 roku (po 20 latach), po spotkaniu się muzyków na koncercie z okazji 30-lecia zaprzyjaźnionego zespołu Turbo, nastąpiła decyzja o reaktywacji. W lutym 2012 r. po kilku miesiącach przygotowań zespół powrócił na sceny w nowym składzie: Piotr Mańkowski i Maciej Matuszczak – gitary, Mariusz Przybylski  – bas, i nowy nabytek zespołu – perkusistka Beata Polak (ex-Armia, 2tm2,3, Syndicate) i wokalista Maciej Wróblewski  z heavymetalowego zespołu Titanium i w  tym składzie Wolf Spider zagrał serię koncertów po całej Polsce. W 2014 r. grupa odbyła trasę koncertową po Chinach, występując m.in. na dwóch ważnych festiwalach – „Long River International Festival” i „Asia Metal Festival” w Shanghaiu. Dyskografia zespołu to dziesięć wydanych płyt w tym dwie ostatnie: ,,I’ts Your Time’’ z 2012roku i  ,,V’’  wydany w październiku 2015 roku wydane już w nowym składzie. Nowy album ,,V’’ zbiera bardzo pochlebne recenzje a jego prezentacja trwa podczas trasy koncertowej „The Sense of.. – the „V” Tour’’, która kończy się właśnie w Łodzi.

Koncert był bardzo udany, ostry, dynamiczny a fani thrash metalu i Wilczego Pająka byli zadowoleni i warto było zobaczyć i posłuchać tego utytułowanego zespołu dla polskiej sceny heavy metalowej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji