W weekend będzie można poślizgać na torze wodnym po Piotrkowskiej, obejrzeć ewolucje kaskaderskie przy ul. Traugutta, popróbować specjałów z foodtrucków czy obejrzeć spektakl „Ławeczka” z udziałem Kamila Maćkowiaka.

Od piątku w pasażu Schiller stanie tor do zawodów skimboardowych Street Riders 2016. Tor będzie miał 30 metrów długości i 3 metry szerokości. W piątek (24 czerwca) godz. 14 do 19 każdy może skorzystać z toru, a w sobotę (25 czerwca) obejrzeć zawody profesjonalistów. W niedzielę będzie można popływać z instruktorem (godz.12-18). Pula nagród w zawodach to 2 tys. zł.. Najczęściej takie tory do skimboardingu są ustawiane nad morzem

26 czerwca (niedziela) PGiNG Transatlantyk Festival proponuje m.in. uczestnictwo i oglądanie pokazów kaskaderskich pod okiem Marka Sołka (kaskader pracujący np, przy „Ogniem i Mieczem”, „Kryminalnych” czy „Dniu Gniewu”). Impreza odbędzie się na ul. Traugutta. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wystarczy sama rejestracja. Będą sceny koziołkowania auta, skoku z wysokości czy palenia się bohatera. W weekend PGiNG Transatlantyk Festival pokaże także dziesiątki projekcji filmowych.

Od piątku (24 czerwca) do niedzieli (26 czerwca) przy Piotrkowskiej 217 będzie trwał XI Łódź Street Festival. W ramach imprezy publiczność obejrzy pojedynek kulinarny mistrzów (Damian Marchlewicz oraz Klaudia Budny) oraz mistrzostwa burgerożerców. Przy Piotrkowskie 217 nie zabraknie również foodtrucków z kuchniami: arabską, bałkańską, japońską czy turecką.

W sobotni wieczór o godz. 18:00 widzowie będą mogli obejrzeć w Pasażu Róży (Piotrkowska 3) spektakl „Ławeczka na Piotrkowskiej”. W rolach głównych: Kamila Maćkowiak i Ewa Audykowska-Wiśniewska w reżyserii Kamila Maćkowiaka.