Za cztery miesiące, 15 października, zawodnicy wyjadą po raz pierwszy w historii na tor supercrossowy, który powstanie w Atlas Arenie w Łodzi. Nie ulega wątpliwości, że historyczna odsłona tej niezwykle popularnej na całym świecie dyscypliny dostarczy widzom niesamowitych emocji.

Tor został zaprojektowany przez Freddy’ego Verherstraetena, który jest ekspertem w tej dziedzinie. Freddy jest również oficjalnym konstruktorem torów na Mistrzostwa Świata w Motocrossie, więc z zadania wywiązał się doskonale. Optymalnie wykorzystał możliwości areny, łącznie ze schodami, które również zostaną przysypane ziemią. Do tego długa prosta startowa, imponujące sekwencje skoków z ponad dwudziestometrowym skokiem meta/finisz oraz popularnymi whopsami. Dodatkowo organizatorzy planują pokazy Freestyle Motocross i Freestyle na quadach. To wszystko sprawia, że zapowiada się zdecydowanie najszybszy wieczór w historii Atlas Areny!

Zawodnicy startować będą w klasach 65cc, Poland Open 250/450 oraz międzynarodowych: Women i SX1. Zainteresowanie riderów z zagranicy uczestnictwem w Supercoss King of Poland jest bardzo duże i wiadomo, że walka o zwycięstwo będzie zacięta. Listę zawodników i szczegóły dotyczące klas zostaną przedstawione w kolejnych informacjach.

Odliczanie do pierwszej w historii odsłony Supercrossu trwa! Bilety do nabycia za pośrednictwem strony: eventim.pl  oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/#!/events/1677545435820041/

Więcej informacji na: www.sportainment.pl orazhttps://www.facebook.com/#!/SportainmentMarketingAgency/