Miasto chce sprzedać działki w Nowym Centrum Łodzi, na Widzewie oraz przy parku Poniatowskiego.

W Nowym Centrum Łodzi na sprzedaż będą działki o powierzchni 2 ha, na których obecnie jest zaplecze budowy dworca (przy EC-1). Może tam powstać zabudowa wielokondygnacyjna  (6-8 kondygnacji) z podziemnymi parkingami. Zablokowana jest możliwość stworzenia powierzchni handlowej powyżej 2 tys. metrów kwadratowych. W latach 2018-2019 ma powstać w tym rejonie podziemna droga. Urzędnicy planują sprzedaż działek w NCŁ na przełomie października/listopada 2016 roku. Prawdopodobna cena za działkę to 57 mln zł.

Zdaniem radnego Włodzimierza Tomaszewskiego to bardzo atrakcyjne miejsce, ale musi być dokładna wizja, co ma na nim powstać. – Kiedyś była planowana wizja szklanej rury, ale nie została zrealizowana – stwierdza Tomaszewski. Z takim podejściem nie zgadza się radny Władysław Skwarka, który uważa, że to bardzo droga wizja.

Na Widzewie miasto chce sprzedać działki przy ul. Augustów bez numeru (4250 metrów kwadratowych). Na działkach są płyty betonowe oraz zieleń izolacyjna. Rada osiedla chce poszerzenia drogi (budowy lewoskrętu), ale to wymaga zmiany planu zagospodarowania przestrzennego.

Według radnego Kamila Jeziorskiego (PiS) najpierw trzeba porozmawiać z mieszkańcami, a potem sprzedawać działki przy Augustów. Zdaniem przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Kacprzaka ulica Augustów była niedawno remontowana. – Jej rozbudowa nie jest potrzebna. Po remoncie powstały niedawno nowe chodniki – stwierdza Kacprzak.  Wartość nieruchomości to 1,03 mln zł.

Przy parku Poniatowskiego jest na sprzedaż nieruchomość przy ul. Rembielińskiego bez numeru i Rembielińskiego 35 o powierzchni 1035 metrów kwadratowych. Na działce są budynki magazynowe, gospodarcze i użytkowe w bardzo złym stanie technicznym. Wartość nieruchomości to 528 tys. zł.

Zgodę na sprzedaż nieruchomości wyraziła Rada Miejska.