W środowe popołudnie (15 czerwca) spotkaliśmy się z Janem A.P. Kaczmarkiem, twórcą i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk.

Jan A. P. Kaczmarek to muzyk i kompozytor, autor muzyki do ponad 50 filmów, długometrażowych i dokumentalnych, oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych, laureat Nagrody Akademii Filmowej. W 2005  został nagrodzony Oskarem za muzykę do filmu ,,Marzyciel’’ (2004).

Rozmowa głównie toczyła się o rozpoczynającym się Festiwalu Transatlantyk oraz o przeniesieniu Festiwalu z   Poznania do Łodzi  w trosce o rozwój i ogromne możliwości – szansę na rozszerzenie zakresu działań edukacyjnych, oferty filmowej, a także wspieranie młodych twórców. Przez ostatnie pięć lat to właśnie publiczność Poznania i całej Wielkopolski sprawiła, że Transatlantyk wypłynął na tak szerokie wody.

Festiwal Transatlantyk będzie trwał w Łodzi od 23.06 do 30.06. Wszystko o festiwalu i repertuarze na stronie http://transatlantyk.org/pl Zapraszamy więc Łodzian na ten bardzo ciekawy festiwal.