Tęgie Granie to cykl letnich koncertów, które odbywają się w ogrodzie w lokalu Z Innej Beczki. Na inauguracje wystąpi SUTARI.

Sezon koncertowy rozpocznie się 22.06.2016 (środa) , a na scenie zagra SUTARI – nowa twarz polskiego folku i muzyki etno. W ramach cyklu pojawią się również: Krzysztof Lenczowski 06.07. –  zdobywca tegorocznego Fryderyka, Dzikie Jabłka (20.07) , InFidelis  (02.08), Cosovel (17.08), Erith (31.08), Chłopcy Kontra Basia (07.09).

Koncert SUTARI – 22.06.2016 (środa)
„Z Innej Beczki”, Moniuszki 6, Łódź

Start: 20:00
Wstęp: 20 zł

SUTARI to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Sutari to fuzja ich rozmaitych doświadczeń i fascynacji muzycznych zarówno tych tradycyjnych, jak i współczesnych. Eksperymentują z brzmieniami, wplatając w śpiew różnorodne techniki wydobywania dźwięków, od mocnego ludowego śpiewania po miękki słowiański soul, szept lub okrzyk inspirowany ptasim zawołaniem. Korzystają nie tylko z tradycyjnych instrumentów, ale i przedmiotów codziennego użytku.

Muzyka zespołu powstaje w oparciu o ludowe pieśni polskie, litewskie a także własne kompozycje. Poszukują współbrzmienia w polskiej tradycji wokalnej, nie próbując zmieniać pieśni lecz wydobywając to, co w nich ukryte. We wrześniu 2014 roku wydały swój debiutancki album „Wiano”, który zdobył III nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2014, organizowanym przez Polskie Radio. Zespół przygotował reedycję albumu, która objęta została patronatem TVP Kultura, Tygodnika Powszechnego, Polskiego Radia Program 2 oraz portalu TegoSlucham.pl.

Sutari to: Barbara Songin (śpiew, basetla, bęben obręczowy, perkusjonalia, instrumenty codzienne: dzban wody, tarka), Katarzyna Kapela (śpiew, skrzypce, perkusjonalia, instrumenty codzienne: kieliszek, nóż i deska do krojenia, butelki) i Zofia Barańska (śpiew, skrzypce, perkusjonalia, instrumenty codzienne : mikser kuchenny, klucze).