W środowy wieczór (1 czerwca) w podwórku przy ul. Zgierskiej 38 wystąpił Piotr Rogucki. Muzyk zaprezentował się w repertuarze ze swojego najnowszego albumu „J. P. Śliwa”.

W najnowszym projekcie „J. P. Śliwa” – mówiąc najprościej – swoją muzyką zilustrował sztukę teatralną. Dramat jest próbą nakreślenia obrazu pokolenia polskiej transformacji lat dziewięćdziesiątych, a materiał muzyczny stanowi nieodłączną tego dramatu część. Zdaniem Roguckiego „J. P. Śliwa” jest dziełem artystycznym porównywalnym z instalacjami, rzeźbami lub kolażami współczesnych twórców.

Próbuję w ogólny sposób mówić o zagrożeniach, jakie niesie za sobą konsumpcyjna cywilizacja kapitalizmu, przyspieszona rozwojem technologicznym. Nie chcę oceniać, tylko pokazać to, co poprzez uczestniczenie w tym ślepym pędzie można niechcący utracić. Wychodzę z założenia, że człowiek, jako istota nie składa się wyłącznie z potrzeb zaspokajania codzienności

– powiedział w jednym z wywiadów po premierze tego niezwykłego i odważnego wydawnictwa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.