25 mln zł dostały miejskie spółki, a 900 tys. zł EC-1 na wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu”. 3,9 mln zł przeniesiono na następny rok, by przebudować ulicę Zygmunta.

Z 25 mln zł 21 mln zł dostanie MPK Łódź Sp. z o.o. – 11 mln zł zostanie przeznaczonych na modernizację zajezdni przy ulicy Limanowskiego. Chodzi między innymi o przebudowę pomieszczenia dla osób niepełnosprawnych. Nie są to pieniądze na powstanie biurowca – zapewnia Ewa Mereć kierownik z Biura Nadzoru Właścicielskiego.

Łódzki Technopark otrzyma 3,7 mln zł na bieżący rozwój spółki. Prawdopodobnie z udziałów w instytucji wycofają się: Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Łódzki. Nowym prezesem Technoparku został niedawno Marek Cieślak, były wiceprezydent miasta.

900 tys. zł dostało EC-1 Łódź Miasto Kultury na organizację wystawy poświęconej działalności inżynierskiej Leonardo da Vinci. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 3,067 mln zł. Wystawa obecnie jest prezentowana w Muzeum Techniki w Londynie. W Łodzi pojawi się we wrześniu 2017 roku i potrwa do połowy kwietnia 2018 roku. Do EC-1 przyjedzie 70 eksponatów, w tym historyczne modele, interaktywne instalacje, filmy oraz współczesne przykłady bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa i technologii materiałowej.