W piątek (6 maja) odbył się wyjątkowy koncert Tomasz Lipińskiego z zespołem w ramach trasy promującej najnowsza płytę „To czego pragniesz”. Koncert w ramach, Live Stage Aleksandrów Łódzki’’ odbył się w murach XIX-wiecznego Kościoła pw. Św. Stanisława Kostki.

Tomasz Lipiński to legendarna postać polskiego rocka i punk rocka, współzałożyciel i lider zespołów Tilt, Brygada Kryzys, Fotoness, współpracował też z  zespołem Izrael. Występował na  Festiwalu w Jarocinie zespołem Tilt (1986 r.), a później z Brygadą Kryzys (1993 r.).Lipiński znany jest również jako autor ścieżek dźwiękowych do polskich filmów, m.in. „Psy2”, „Słodko gorzki” oraz „Reich”. W 2015 roku, po dwudziestoletniej przerwie wydał płytę pt. „To czego pragniesz”.

Koncert znakomity, świetna akustyka kościoła i oprawa świetlna tworzyły doskonałą atmosferę, wróciliśmy się do przeszłości, przypominając sobie stare i wszystkim dobrze znane utwory  Tilt i Brygady Kryzys, nie obyło się też bez nowych utworów z ostatniej płyty. Tomkowi Lipińskiemu towarzyszł zespół ― znakomici muzycy: Maciej Dłużniewski / gitara, Piotr Leniewicz / bas, Karol Ludew / perkusja.

Cały dochód ze sprzedaży biletów  przeznaczony został  na leczenie ciężko chorej Agnieszki Adriańczyk, która cierpi na stwardnienie zanikowe boczne.