W piątkowy wieczór w klubie New York odbył się koncert Krzysztofa Ścierańskiego z zespołem New Quartet. Miłośnicy jazzu mieli więc niebywałą gratkę aby posłuchać na żywo znakomitej muzyki.

New Quartet to autorski projekt Krzysztofa Ścierańskiego , do którego dołączyli  Zbigniew Jakubek klawisze , saksofonista Michał Kobojek , i perkusista Przemysław Kuczyński.

Krzysztof Ścierański to polski gitarzysta basowy i muzyk sesyjny. Jego kariera zaczęła się w jazz-rockowym zespole Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów. Później zaczęła się współpraca ze Zbigniewem Namysłowskim i  zespołem Air Condition , a następnie String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, Ścierański zaczął realizację projektów autorskich. Ten znakomity gitarzysta ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki, zespół Krzak i inni. Ma na koncie ponad 10 płyt nagranych z zespołami i w różnych projektach muzycznych.

Zbigniew Jakubek  to klawiszowiec  ,  kojarzony głównie z  pierwszym składem „Walk Away”, którą  gra nadal od 2010 roku. Formacja ta zdominowała polski rynek przełomu lat 80-tych i 90- tych, wtedy też będąc elektrycznym zespołem numer jeden. . Od lat współpracuje z czołówką polskiego jazzu oraz muzyki pop, pracując przy produkcjach płytowych, telewizyjnych . Współaranżer polskich festiwali w Opolu i Sopocie będąc jednocześnie muzykiem orkiestr festiwalowych.  Do dnia dzisiejszego zajmuje  się, współtworząc polskie tournée zagranicznych gwiazd jazzu i nie tylko. Na jego koncie jest ponad 40 nagranych płyt, kompilacji, koncertów Dvd. Na co dzień jest również wykładowcą Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie zajmuje się przede wszystkim Improwizacją.

Michał Kobojek  to znakomity  saksofonista , kompozytor i muzyk sesyjny. Jego działalność koncertowa rozpoczęła się  w połowie lat 90-tych jako współtwórca i uczestnik wielu formacji m.in. Funky Four, Tootsie, Swingowa Orkiestra Dęta Ulicy Piotrkowskiej, Copro Combo, Fiesta Loca Medicus Band. Jako muzyk sesyjny współpracował m.in. :,Tatiana Okupnik, Łzy, Urszula, In Grid, September, John McInerney-Bad Boys Blue ,Krystyna Giżowska, NOT, Cool Kids Of Death, Robert Janson, Varius Manx , oraz z czołówką polskiego jazzu. Brał też udział  przy ścieżkach dźwiękowych do filmów: „Ida”(2013),”Wojna męsko żeńska”(2011), „W piętach gorsetów” (2010),”Ludzie chudego” (2010), „Fałszerze. Powrót sfory”(2006), „Umarli ze spoon river” (2006), „Superprodukcja” (2002).Otrzymał wiele nagród , a ostatnia to statuetka przyznana przez Prezydenta Miasta Łodzi dla najlepszego Łódzkiego muzyka jazzowego za rok 2010 . W 2007 roku wydal doskonale przyjętą solową płytę „My first time”. Obecnie koncertuje w kraju z grupą Varius Manx ,Krzysztofem Ścierańskim, Free Dimentions Trio, oraz ze swoim solowym materiałem.

Przemysław Kuczyński to uniwersalny perkusista  muzyk sesyjny, kompozytor, realizator nagrań. Interesuje go przede wszystkim  jazz  , ale  z powodzeniem realizuje projekty z muzykami sceny popowej, bluesowej, rockowej , zarówno na koncertach, jak i studyjnie , gdzie  pojawił się do tej pory na kilkudziesięciu płytach. Współpracuje z największymi nazwiskami w naszym kraju, towarzyszył również  kilku gwiazdom światowego formatu . Oprócz tego jest również jednym z filarów kwartetu The Colors tworzonego z Krzysztofem Ścierańskim, Bernardem Maselim i Markiem Radulim. Jest laureatem nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla „Najlepszego Łódzkiego Jazzmana 2011 roku” ,  wcześniej nominowany także do Oskara Jazzowego w kategorii „Łódzki Muzyk Jazzowy 2006”.

Występ kwartetu Krzysztofa Ścierańskiego był bardzo udany , świetne  partie solowe grane przez poszczególnych członków zespołu były przyjmowane z ogromnym aplauzem przez licznie zgromadzoną publiczność. Po koncercie były podpisywane płyty wspólne zdjęcia i autografy. New Quartet na pewno na długo zapadnie w pamięci miłośników jazzu.

Zapraszamy na fotorelację.