Rozpoczęły się eliminacje do 22 Przystanku Woodstock. W pierwszym etapie eliminacji który odbył się 16 kwietnia w klubie,,Stary Klasztor’’ we Wrocławiu wyłoniono 27 zespołów które powalczą o występ na finałowych scenach Przystanku Woodstock.

Na drugim półfinałowym koncercie w Łodzi(30 kwietnia) w klubie,,Wytwórnia’’  zagrało dziewięć zespołów: AARCH A  z Warszawy, KALI GULA z Biłgoraju, WEWIÓRKA NA DRZEWIE z Gliwic, DEAD FRANK z Warszawy, HANZA z Warszawy, LION SHEPERD z Warszawy, MARCELINA, FIREBAL z Łodzi i KAMASUTRA z Mińska Mazowieckiego. Jako gość specjalny zagrał laureat ubiegłych Eliminacji zespół BLACK RADIO, a jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół TABU.

Trzeci półfinałowy koncert odbędzie się 14 maja w klubie,,Stary Maneż’’ w Gdańsku, a finał Eliminacji odbędzie się 4 czerwca w Poznaniu w Centrum Kultury,,Zamek’’. Organizatorem Eliminacji  do Przystanku Woodstock jest Fundacja WOŚP. Występy zespołów oceniało jury w składzie:

Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji WOŚP
Andrzej Puczyński prezes ZPAV, Izabelin Studio
Tomasz Kasprzyk ,,Kasprol’’ dziennikarz muzyczny Antyradia
Piotr Chancewicz ,,Dziki’’ muzyk i producent muzyczny
Krzysztof Dobies ,,Milkee’’ rzecznik prasowy Przystanku Woodstock

https://youtu.be/1q7i2RcgHc0

Po burzliwej naradzie jury wyłoniło laureatów finału i  scen 22 Przystanku Woodstock, i tak: Na Scenie Viva Kultura zagrają WIEWIÓRKI NA DRZEWIE, W finale 4 czerwca  w Poznaniu zagrają AARCH A, HANZA i LION SHEPHARD Na Dużej Scenie wystąpi zaś MARCELINA.

Gratulujemy laureatom i życzymy udanych występów na scenach 22 Przystanku Woodstock!