Znamy cennik korzystania z roweru miejskiego. Ulgi będą mieli posiadacze migawek. Do 20 minut wszyscy mogą jeździć za darmo.

Do godziny (powyżej 20 minut) jazda rowerem miejskim to koszt 1 zł, druga godzina to 3 zł, każda kolejna to 5 zł za godzinę. Preferencje mają posiadacze migawek. Oni mogą korzystać z roweru do 25 minut za darmo, pierwsze godzina (powyżej 25 minut) to 1 zł, druga godzina to 2 zł, kolejne godziny to 3 zł. Początkowo trzeba wpłacić 20 zł, żeby zalogować się do systemu roweru miejskiego. Cennik zaakceptowała Rada Miejska.

Według Bartosza Domaszewicza, przewodniczącego Doraźnej Komisji ds.Transportu rower miejski ma być uzupełnieniem dla komunikacji publicznej. – Gdy jest dalej do przystanku można skorzystać z roweru – stwierdza Domaszewicz. Średnio w innych miastach z jednego roweru miejskiego dziennie korzysta 7 osób.

Do 30 kwietnia ma już działać cały system roweru miejskiego. Terminale stojące w centrum, w okolicach Manufaktury i Księżego Młyna mają posiadać brązowe kolory, a poza centrum niebieskie. Z tyłu terminali będą wyświetlacze. Na terminalach nie pojawią się żadne reklamy. Terminale będą zasilane bateriami słonecznymi. Łącznie ma stanąć 100 terminali.