Złożona ponad pół tysiąca wniosków do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Znamy więcej szczegółów: Pomnika Jednorożca, tężni w parku Podolskim czy Platformy Star Treka na Zdrowiu.

Tylko dwa osiedla (Złotno i Nad Nerem) nie zaproponowały wniosków do budżetu obywatelskiego. Do wczoraj  (18 kwietnia) złożono 516 wniosków. Wnioski dotyczą głównie infrastruktury drogowej czy zieleni.

Jednymi z ciekawszych są wnioski dotyczące: powstania Platformy Star Treka, pomnika Rodziny Jednorożców oraz tężni w parku Podolskim.

Platforma Star Treka ma pojawić się w parku na Zdrowiu. – Chcemy, żeby była to konstrukcja wysoka o charakterze relaksacyjnym z fotelami i leżakami. W tle powinna brzmieć muzyka – mówi Dorota Zgudka, wnioskodawca. Koszt inicjatywy to 2,4 mln zł.

Pomnik Rodziny Jednorożców, jeśli wygra głosowanie, stanie w okolicach przystanku Piotrkowska-Centrum. Ma on składać się dwóch rzeźb koni.Koszt  powstania pomnika to 400 tys. zł.

Mieszkańcy Zarzewia zgłosili wniosek o stworzenie w parku Podolskim (w rejonie al. Rydza-Śmigłego i ul. Tatrzańskiej) tężni solankowej. W tężni znajdzie się 7 tys. litrów solanki, która będzie spływała po gałązkach tarniny i jonizowała powietrze. Tężnia zostanie ogrodzona. Obok staną ławki. Roczny koszt utrzymania tężni to 10 tys. zł.