Odbyło się  kolejne spotkanie z muzyką rockową, podniesioną do rangi sztuki pod kryptonimem „Prog-Rockowanie”. W sobotni wieczór (16 kwietnia) w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury dały koncert  trzy  znakomite  polskie zespoły z gatunku progressive – rocka : BELIEVE, BRAIN CONNECT oraz FRACTALMIND.

Jako pierwsza zaprezentowała się formacja Fractalmind  od kilku lat działająca w Bydgoszczy (powstała w 2003 roku), skupiająca dobrych muzyków z miasta nad Brdą. Przez lata skład  zespołu  zmieniał się,  ale muzyka zawsze oscylowała wokół fascynacji takimi wykonawcami jak: TOOL, Liquid Tension Experiment czy też Dream Theater. Na łódzkim  koncercie usłyszeliśmy utwory z debiutanckiej płyty  ‚,Stainless’’. Płyta,, gorąca’’ bo wydana 8 kwietnia na razie w wersji cyfrowej i można ją znaleźć na profilu Bandcamp. Pierwszy koncert promujący album  wypadł bardzo dobrze,  doskonała atmosfera i świetna muzyka podobała się publiczności. Zespół swój debiut może uznać za udany. Skład zespołu : Jarek Jaśkowiak – gitary, Mateusz Wiśniewski – perkusja, Marcin Chmielecki – gitar, Jakub Miąskowski – bas, Marcin Walczak – wokal.

Po krótkiej przerwie i zmianie sprzętu na scenie pojawił się kwartet z Zawiercia Brain Connect.  Muzyka zespołu to swego rodzaju eksperyment, zawierający klasykę rocka progresywnego z lat 70. z  domieszką jazzu rocka, hard rocka i bluesa.  Grupa dużo  koncertuje, także w towarzystwie zacnych zespołów takich jak chociażby  Karmakanic czy  Riverside.  Ich debiutancki album „Think Different” spotkał się ze znakomitym przyjęciem fanów i recenzentów nie tylko w Polsce ale i za granicą. Na koncercie usłyszeliśmy utwory z  nowej płyty  oraz parę nowych utworów.  Muzyka świetna do słuchania  z doskonałym brzmieniem i wirtuozerią graną na  instrumentach w klawiszowych i Hammondach przez Krzysztofa Walczyka. Występ zespołu bardzo podobał się publiczności i zakończył się bisem. Zespół wystąpił  w składzie:  Jan Mitoraj – gitary, Przemysław Całus – perkusja, Marcin Szlachta – bas oraz Krzysztof Walczyk – instr. klawiszowe oraz Hammondy.

Po przerwie przyszedł czas gwóźdź programu, warszawską grupę Believe. Formacja założona została w 2004 roku przez muzyków pierwszego składu zespołu Collage: Mirka Gila i Przemka Zawadzkiego. Muzyka oscyluje w okuł  melodyjnego i klimatycznego rocka neoprogresywnego, ubranego w bogate instrumentarium podkreślone między innymi grą skrzypiec. Zespół dotąd wydał 6 albumów studyjnych wszystkie  bardzo dobrze przyjęte,oraz 2 DVD. Ostatnią trzy lata temu,, The Warmest Sun in Winter’’. Zespół wystąpił w Ł.D.K-u w  nieco odświeżonym składzie z  nowym repertuarem, ale nie zapominając o swych starszych, tak bardzo lubianych przez fanów, utworach. Ciepły wokal Macieja Kosińskiego i świetne solówki i długie riffy gitarzysty Mirka Gila, oraz doskonałe brzmienie skrzypiec  stworzyło znakomitą atmosferę i klimat na scenie, a zagrane utwory były oklaskiwane z ogromnym aplauzem. Występ Believe zakończył się bisem i na pewno na długo zapadnie w pamięci fanów rocka progresywnego.  Zespół wystąpił  składzie  obok wspomnianych: Mirka Gila (gitary), Przemka Zawadzkiego (bas)i Macieja Kosińskiego( wokal),  także Konrad Wantrych (klawisze),  Łukasz Tomczak – perkusja, oraz gościnnie  skrzypaczka Sara Malinowska. Po zakończeniu koncertów odbyło się  spotkanie z muzykami zespołów i tzw. „after party” w Kawiarni – Restauracji Łódka na I piętrze Łódzkiego Domu Kultury.