W niedzielny wieczór łódzka publiczność będzie mieć kolejna okazję aby posłuchać na żywo formacji Domowe Melodie. Muzycy wystąpią w klubie Wytwórnia.

03.04.2016 GODZ. 19:00 (NIEDZIELA)
DOMOWE MELODIE

Bilety:
przedsprzedaż: 40 zł – normalny, 35 zł – ulgowy

w dniu koncertu: 45 zł – normalny, 40 zł – ulgowy

Trójka muzycznych zapaleńców, która szturmem zdobyła serca słuchaczy w całej Polsce i zaraża muzyką odbiorców z zagranicy, wystąpi w kwietniu w Wytwórni.

Muzycy przemienili mieszkanie w studio nagraniowe i w czerwcu 2012 roku, bez wsparcia wytwórni oraz jakichkolwiek promotorów, wydali debiutancki album. Koncerty Domowych Melodii wyprzedają się w mgnieniu oka; w przeciągu ostatnich dwóch lat zespół zagrał ich ponad 150, a jego głos dotarł do Kasi Nosowskiej, która zauroczona twórczością Domowych, zaprosiła je do udziału w Męskim Graniu.

Domowym Melodiom udało się rozkochać w sobie magiczną Islandię; zagrały pięć wyjątkowych koncertów w różnych częściach wyspy.

W czerwcu 2014 roku na specjalne zaproszenie Ambasady Polskiej w Lizbonie zespół zagrał wyjątkowy koncert oraz wziął udział w serii spektakli Instytutu B61.

Domowe zapisały się również na kartach historii festiwalu Open’er, dając dwa lata z rzędu jedne z najlepszych koncertów obu edycji. Piosenka „Grażka” znalazła się na pierwszym miejscu legendarnej Listy Przebojów Trójki.

Justyna „Jucho” Chowaniak, autorka muzyki i tekstów, razem ze Staszkiem Czyżewskim  i Kubą Dykiertem tworzą mieszankę wybuchową charyzmy, poczucia humoru  i dziecięcej wręcz wrażliwości. Sami jedynie skromnie podkreślają, że pragną grać i śpiewać, co im na sercu leży.

Mimo że zespołem interesują się wytwórnie płytowe i promotorzy, cała trójka konsekwentnie odmawia propozycji współpracy i na własną rękę wydaje ręcznie przygotowywane płyty, które można zdobyć jedynie poprzez ich oficjalną stronę: www.domowemelodie.pl

W grudniu 2014 roku – po ponad półrocznej przerwie i ku zaskoczeniu wszystkich – zespół wydał drugą, tym razem podwójną płytę, na której znajdują się 22 nowe piosenki.

W lutym 2015 Domowe Melodie oficjalnie rozpoczęły długo wyczekiwaną trasę koncertową po Polsce. Latem zespół pojawił się na scenach kolejnych festiwali,  jak SLOT Art w Lubiążu i Woodstock w Kostrzynie.

 

Skład zespołu: Justyna „Jucho” Chowaniak (kompozycja, wokal, teksty, pianino), Staszek Czyżewski (kontrabas, akordeon), Kuba Dykiert (gitara, perkusja).