Kilkanaście nagrobków na Starym Cmentarzy w tym roku dzięki kweście. Prace rozpoczną się 15 maja, a zakończą 15 października.

Rewitalizacji doczekają się pomniki m.in. Rodziny Brzozowskich,  Eleonory Koziołkiewiczowy i Adeli Skrzypkowskiej,  Konstantego Machnika i Josefa Huberta, Seweryna Lipińskiego,  Florentyna Modlińskiego i Feliksa Arlet, Marii, Franciszka, Artura Starzyńskich, rodziny Arciszewskich i Władysławy Borkowskiej.

Na części ewangelickiej renowacji zostaną poddane nagrobki: Adolfa Szendela, Julianna i Ancholta i Adolfa Kelma. Na terenie cmentarza prawosławnego odrestaurowany będzie pomnik: Piotra Piotrowicza Kazakowa i Władimira Leontowskiego.

Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem zwraca uwagę na nagrobki zasłużonych Łodzian. Należy do nich pomnik doktora Artura Starzyńskiego (1885-1930), lekarza neurologa, dowódcy szpitala wojskowego w Łodzi, przez wiele lat związanego ze szpitalem dla nerwowo chorych w Kochanówce, jako ordynator i jego dyrektor. Inną ciekawą postacią jest Seweryn Lipiński (1863-1906), uczestnik dramatycznych wydarzeń rewolucji 1905 roku w Łodzi.

Kwesta przyniosła dochód ponad 92 tysięcy złotych. Przeciętny koszt prac konserwatorskich wynosi 10 – 15 tys. złotych. Remonty pomników są uzależnione od dokładnych kosztorysów zaproponowanych przez wykonawców.