W Atlas Arenie zostaną w tym roku przebudowane loże dla VIP-ów oraz system odwodnienia. Powstanie też lepsze zaplecze gastronomiczne. Koszt inwestycji to 1,6 mln zł.

Atlas Arena chciała otrzymać z miejskiego budżetu 9 mln zł. Na razie dostała 1,6 mln zł. Poprawi za nie stan 10 nowych lóż vipowskich, dokończy system odwodnienia oraz ulepszy zaplecze gastronomiczne.

W Atlas Arenie będzie system ułatwiający podnoszenie oświetlenia i nagłośnienia. Oficjalny debiut tej inwestycji nastąpi 1 maja podczas koncertu Hansa Zimmera. Zarządzający Atlas Areną chcieliby także, by zostały zamontowane nowocześniejsze telebimy. Obecnych nie da się zdjąć i potem założyć. Wokół Atlas Areny powstają parkingi na dodatkowe 500 miejsc dla aut osobowych oraz dla 30 autokarów. Razem pod halą zmieści się tysiąc aut.

Istnieje również projekt iluminacji hali. Jednak obecnie brakuje na realizację inicjatywy pieniędzy. W wersji maksymalnej kosztowała, by ona 1,8 mln zł (podświetlenie obiektu łącznie z dachem oraz zamontowanie zewnętrznych monitorów). Najtańszy wariant to wydatek 830 tys. zł. Nie zanosi się także na pomalowanie hali z zewnątrz.

Inwestycje w Atlas Arenę maja podnieść konkurencyjność wobec hal widowiskowych znajdujących się m.in. w Gliwicach i Krakowie.