Znamy pierwsze atrakcje Fotofestiwalu 2016. Tematem imprezy będzie „Hit the road”. Na imprezie zobaczymy efekty pracy fotografów w podróży.

Oglądający wydarzenia Międzynarodowego Festiwalu Fotografii będą mogli zobaczyć wystawy m.in. Roberta Rauschenberga czy Davida „Chima” Seymoura. – Seymour to jeden z założycieli światowej agencji fotograficznej Magnum. Obejrzymy zdjęcia Audrey Hepburn, Marylin Monroe oraz Sophie Loren – opisuje Krzysztof Candrowicz, dyrektor Fotofestiwalu. – W sekcji Offroad” zobaczymy ponad 30 wystaw przykładowo Zdzisława Beksińskiego – dopowiada. Fotofestiwal jest planowany od 9 do 19 czerwca. Główny weekend festiwalowy to 9-12 czerwca.

Podczas festiwali pojawią się także warsztaty i przeglądy portfolio. Do głównej czyli Grand Prix organizatorzy liczą na zgłoszenia ok. 500 osób. Każda z nich wpłaca 100 zł wpisowego.

Imprezy poza centrum festiwalowym (ul. Tymienieckiego 3) odbędą się m.in. w Atlasie Sztuki, Muzeum Kinematografii oraz bezpośrednio na ul. Piotrkowskiej.

Międzynarodowy Festiwal Fotografii podpisał 3 letnią umowę z miastem o dofinansowanie na kwotę 1,4 mln zł. Z dotacji na ten rok impreza otrzymała 120 tys. zł, a z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 280 tys. zł.