W niedzielny wieczór (20 marca)w klubie New York  odbył się koncert Krzysztofa ,, Jary’’ Jaryczewskiego współzałożyciela kultowego już zespołu Oddział Zamknięty. Formacja występuje od 2014 roku pod nową nazwą Jary OZ , a na koncertach promuje nową płytę pod tym samym ,,Jary OZ-Krzysztof Jaryczewski’’

Krzysztof Jary Jaryczewski założył z Jarkiem Szlagowskim Oddział Zamknięty  , później dołączyli do nich  Wojtek Łuczaj-Pogorzelski i  Paweł Mścisławski . W tym składzie zespół nagrał dwie najważniejsze płyty „Oddział Zamknięty”(1983) i „Reda Nocą”(1984). Jaryczewski był  charyzmatycznym wokalistą zespołu i  autorem większości muzyki i tekstów. Takie utwory jak :Party, Obudź się, Ich marzenia, Ten wasz świat, Odmienić los, Andzia Pech, Pokusy, Debiut  na stałe wpisały się do historii polskiego rocka.

Jary OZ to powrót do najlepszego okresu Oddziału Zamkniętego. W  składzie znaleźli się dwaj byli ważni członkowie ” starego Oddziału ”; Krzysztof Zawadka gitarzysta który nagrał z zespołem cztery płyty i Zbyszek Bieniak który  w latach 80-tych był wokalistą Oddziału. Oprócz nich  do zespołu Jary zwerbował współpracującego z nim od lat w formacji Jary Band basistę Andrzeja Potęgę i  perkusistę Michała Kłopockiego.

Nowa płyta ,, Jary OZ’’ to dwupłytowa składanka, na której znajdują się  największe przeboje Oddziału Zamkniętego, których autorem jest Jaryczewski , oraz zupełnie nowe utwory. Płyta podzielona jest na część akustyczną ze starymi przebojami zespołu i droga typowo gitarowa.

W pierwszej więc części akustycznej wysłuchaliśmy starszych przebojów  Oddziału Zamkniętego które w większości były śpiewane wraz z publicznością  , a zespół stworzył klimat i atmosferę lat 80-tych. Było też parę nowych utworów zagranych akustycznie. W krótkiej przerwie podczas koncertu odbyła się aukcja koszulek z autografami członków zespołu i dwie koszulki zostały sprzedane. Krzysztof Jaryczewski zaangażował się w pomoc  Stowarzyszeniu ,,Przyjaciele Świata’’ , które prowadzi działalność charytatywną, m.in. poprzez sprzedaż przedmiotów codziennego użytku (kubeczki, talerzyki, koszulki), zdobionych autografami i rysunkami znanych osób. Po przerwie zaczęła się druga część koncertu gitarowa i znacznie bardziej energetyczna i dynamiczna . Usłyszeliśmy nowe utwory ale także kilka starszych . Publiczność doskonale się bawiła , a na sali co chwila powiewał sztandar z emblematem Oddziału Zamkniętego. Koncert zakończył się bisem ,i na pewno na długo zapadnie w pamięci licznie przybyłej publiczności.

Jako support zaprezentowała się formacja  Navigator z Raszyna . Zespół zaprezentował  energetyczną  rockowo –hardrockową muzykę o  mocno dynamicznym brzmieniu , która dobrze została przyjęta przez  publiczność.