W sobotni wieczór (19 marca) w Auli 1000 Centrum Dydaktycznego przy ulicy Pomorskiej 251 odbyła się uroczysta gala w trakcie której wybrano Miss Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Jak informowaliśmy wcześniej w szranki stanęło dwanaście kandydatek, głównie studentek pierwszego i drugiego roku. W trakcie wyborów dziewczęta zaprezentowały się w 4 odsłonach: casual z oferty butiku  ExModa Fashion, strojach kąpielowych z kolekcji Madora, strojach medycznych Mornow Corporation Grażyny Nowińskiej oraz sukniach wieczorowych. Te ostatnie specjalnie dla kandydatek stworzyli projektanci z firmy Adika Collection.

Miss Uniwersytetu Medycznego 2016

Miss Uniwersytetu Medycznego 2016 została Adrianna Szewczyk studentka III roku na Wydziale Lekarskim. Adrianna zdobyła podwójną koronę, gdyż to właśnie do niej trafił tytuł Miss Internautów. I Wicemiss Uniwersytetu Medycznego w Łodzi została Zofia Kowalewska. W tym wypadku korona także była podwójna gdyż Zosi przypadł również tytuł Miss Publiczności. II wicemiss podczas sobotniej gali została natomiast Paulina Napieralska. Wszystkim dziewczętom gratulujemy.

W trakcie wieczoru nie zabrakło także wielu dodatkowych atrakcji. Na scenie poza urodziwymi studentkami zaprezentowali się tancerze ze szkoły tańca Family Dance oraz iluzjoniści z formacji Kreators. Po gali odbyło się także tradycyjne afterparty podczas, któego uczestnicy bawili się w jednym z łódzkich klubów.