Teatr Muzyczny przedstawił plany działalności do końca sezonu. Będzie widowisko multimedialne „Mira na obu brzegach tęczy” czy festiwal „Taneczne zderzenia”.

Na początek kwietnia Teatr Muzyczny zaprosił na koncert zespół KG Band w programie poświęconym gwieździe bluesa Mirze Kubasińskiej. Wystąpi 15 muzyków.  Do inicjatywy zostali także zaproszenie członkowie zespołu OldBreakout oraz Grażyna Łobaszewska. Widowisko było kilka razy wykonywane.Podczas koncertu 2 kwietnia odbędzie się premiera płyty.

Od 28 do 30 kwietnia potrwa III edycja festiwalu „Taneczne Zderzenia”. Impreza rozpocznie się spektaklem Muycznego „Mur” w choreografii Artura Żymełki. 29 kwietnia widzowie obejrzą prawdopodobnie w Monopolis przedstawienie „Saga” (taniec irlandzki). Na zakończenie w pasażu Schillera mieszkańcy zobaczą wielkie tańczące lalki w widowisku „Usłyszeć taniec”.

Balet zagości w repertuarze teatru także pod koniec maja. Na scenie Muzycznego pojawią się tancerze z Teatru Narodowego z Warszawy oraz adepci Michigan Ballet Academy.

Następny sezon rozpocznie premiera operetki J.Offenbacha „Wielka Księżna Gerolstein”.