W niedzielny wieczór w łódzkim klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) wystąpi Wojciech Waglewski wraz z formacją VooVoo.

20.03.2016 GODZ. 19:00 (NIEDZIELA)
VOO VOO

Bilety:
przedsprzedaż : 45 zł – ulgowe, 50 zł – normalne      

w dniu koncertu: 50 zł – ulgowe, 55 zł – normalne

18.00 Drzwi
19.00 Support Borys Kossakowski
19.45 Voo Voo

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej. Ze znakomitym efektem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem jest Wojciech Waglewski,  kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta,  wokalista, producent muzyczny.

Każda z kolejnych płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka. Zespół nie boi się przekraczać rockowych granic, co udowadnia płyta „Dobry wieczór”, utwory z której wybrzmią 29 marca przy Łąkowej 29.

Tym razem muzycy Voo Voo wybiorą się podróż daleką, bo aż do Azerbejdżanu. Stamtąd pochodzi i tam mieszka Alim Gasimov, który przyjął zaproszenie do gościnnego udziału w najnowszych nagraniach VooVoo.

Borys Kossakowski – Improwizator, autor piosenek, którego zainteresowania muzyczne sięgają od muzyki dawnej przez freejazz, Beatlesów, muzykę chóralną, Sonic Youth, Nicka Cave’a aż po minimal, dub i ambient.

Po latach współpracy z przeróżnymi artystami Borys wrócił do swoich pierwszych muzycznych fascynacji: Nickiem Cave’m, Leonardem Cohenem, Bobem Dylanem, Johnnym Cashem, Markiem Grechutą, Maciejem Maleńczukiem, Tymonem Tymańskim. I do korzeni tradycji piosenki jako formy przekazu ustnego. Wierzy, że autor piosenek jest jak listonosz, który doręcza piosenki ludziom jak listy.

Występuje solo z gitarą, ukulele, saksofonem i looperem. Na koncertach piosenki ubarwia improwizacjami, elementami muzyki ambient oraz opowieściami.