W sobotę (12 marca) w łódzkiej Atlas Arenie odbyła się trzecia edycja koncertu Night Of The Proms. Podczas koncertu w Łodzi na jednej scenie wystąpili Zucchero, Simple Minds, Lisa Stansfield, Jennifer Pike, John Miles, Blue Cafe oraz orkiestra Il Novecento i Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej.

Night Of The Proms 2016 w LodziCykl Night Of The Proms to marka znana już niemal na całym świecie. Do tej pory pod tym szyldem odbyło się blisko 800 koncertów na których bawiło się niemal 10 milionów uczestników. Do tego grona podczas sobotniego koncertu w Łodzi dołączyło kolejnych osiem tysięcy fanów. Kolejnych piętnaście tysięcy bawiło się podczas dwóch poprzednich edycji koncertu w Łodzi.

Night Of The Proms to od samego początku połączenie muzyki POP z klasyką. Nie dziwi zatem, że koncert w Łodzi rozpoczął się od „Walca Kwiatów”, którego potencjał mogliśmy poznać podczas drugiej edycji Night Of The Proms kiedy to pod sceną tańczyło blisko 350 par. Chwilę później publiczność bawiła już skrzypaczka o polskich korzeniach Jennifer Pike. Artystka zaprezentowała „Lato” z „Czterech pór roku” Vivaldiego, Koncert skrzypcowy Beethovena i utwór „Medytacja” z opery „Thais”. Publiczność zdawała się być tym występem oczarowana.

Night Of The Proms 2016 w LodziPomiędzy klasycznymi melodiami na scenę wkroczyła formacja Blue Cafe, która swój występ rozpoczęła od własnej interpretacji kultowego „We Will Rock You” formacji Queen. Choć najwierniejsi fani Freddiego Mercury zapewne będą mieć zastrzeżenia, trzeba przyznać, że utwór brzmiał bardzo dobrze a publiczność poderwała się wreszcie z krzesełek i zaczęła gromadzić pod sceną.

W pierwszej części koncertu pojawili się jeszcze Patric The Smet, John Miles i legendarna formacja Simple Minds podczas występu której już cała Atlas Arena bawiła się jak szalona w rytm takich hitów jak „Waterfront”, „Alive and Kicking” czy „Belfast Child”. Kulminacja nastąpiła podczas przeboju „Don’t You Forget About Me” w czasie którego pod sceną bawił się już spory tłum. Tak żywiołowej reakcji publiczności nie widzieliśmy podczas poprzednich edycji – choć zapewne nie przypadła ona do gustu osobą wykupującym najdroższe miejsca w pierwszych rzędach.

Night Of The Proms 2016 w LodziDruga część koncertu rozpoczęła się ponownie klasyką, nie zabrakło jednak smaczków jak choćby wykonanie tytułowej melodii z kinowego hitu „Gwiezdne Wojny” w wykonaniu Il Novecento. Na scenie pojawiła się także Lisa Stansfield w utworach „Change”, So Be It” i „All Around The World”. Jednak ta część koncertu należało zdecydowanie do Zucchero, którego „Baila Morena”, czy „Senza una Donna” spotkały się z ogromnym aplauzem i owacjami ze strony publiki.

Na zakończenie już tradycyjnie wysłuchaliśmy utworu „Heroes” w wykonaniu wszystkich uczestników sobotniego koncertu. Kolejne Night Of The Proms już w przyszłym roku ponownie w łódzkiej Atlas Arenie. Koncert w Łodzi odbędzie się w sobotę 25 marca 2017 roku a poprzedzi go występ dzień wcześniej w warszawskiej hali Torwar.