W niedzielny wieczór (13 marca) w New Yorku odbył się koncert Martyny Jakubowicz  wokalistki, gitarzystki i kompozytorki  która  tworzy muzykę z pogranicza bluesa, rocka i amerykańskiego folku.

Ta  znakomita artystka występuje już na polskim rynku prawie 40 lat. Tworzy energiczne utwory z zacięciem rockowym , znakomite piosenki  i klimatyczne ballady które doskonale  brzmią w kameralnych, zamkniętych salach . Od początku swojej kariery występowała z wieloma znakomitymi muzykami czołowych polskich zespołów i  grała  na wszystkich znanych festiwalach i  imprezach  plenerowych w naszym kraju . Ma na swoim koncie ma aż trzynaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę i krajową branżę muzyczną . W 2010 ukazała się jej ostatnia, jak do tej pory, autorska płyta zatytułowana „Okruchy Życia”, która zebrała znakomite recenzje w prasie oraz została uhonorowana nominacją do nagrody „Fryderyków” w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata. 18 marca bieżącego roku do sklepów trafi nowy album Artystki – „Prosta Piosenka”. Jest to pierwsza od sześciu lat płyta autorska. Materiał został zrealizowany z udziałem min. Wojciecha Waglewskiego, Korteza i Jana Smoczyńskiego.

W trakcie koncertu w Łodzi usłyszeliśmy największe przeboje Martyny Jakubowicz które oklaskiwane były gromkimi brawami ,  oraz utwory z nowej płyty. Koncert był bardzo udany i klimatyczny  i na pewno na długo zapadnie w pamięci  publiczności.