Od 3 marca w Galerii Łódzkiej można podziwiać wystawę makiet kolejowych i modeli „KOlejomania”. Klienci centrum mogą zobaczyć wystawy makiet kolejowych, sterować modelami lokomotyw, wcielić się w rolę maszynisty, a najmłodsi spotkają się z bajkowym bohaterem – pociągiem Tomkiem.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w sobotę, 5 marca. Od soboty stery w Galerii Łódzkiej przejeli najmłodsi klienci. Czekać na nich będą m.in. kolejki zasilane elektrycznie oraz kolejowy plac zabaw – jeżdżące lokomotywy, klocki i zabawy tematyczne.

Szczególną atrakcją wystawy, w dniach 5 – 6 marca, była nocna makieta umieszczona w specjalnym, czarnym namiocie. Podświetlane elementy tj. latarnie, światła domków i samochodów tworzyły wyjątkową oprawę ekspozycji. Natomiast 12 – 13 marca w przestrzeni namiotu stanie symulator pojazdów szynowych – MaSzyna.  Oryginalny pulpit lokomotywy EU07 najpopularniejszego elektrowozu polskich szlaków pozwoli klientom wcielić się w rolę maszynisty.

Podczas Kolejomani warto odwiedzić „Żywy ogród”. Zainteresowani światem kolei będą mogli zobaczyć wyspę z żywą roślinnością, miniaturami budynków i szlakami kolejowymi, po których poruszać się będzie m.in. skład LCE oraz bajkowy bohater – pociąg Tomek.

Całość wystawy dopełniają, eksponaty muzealne i różne modele kolejowe z kolekcją Euro 2012 na czele.

W trakcie weekendowych atrakcji (12 – 13.03) wszyscy „kolejomaniacy” będą mogli podziwiać niezwykłe przejazdy po torze mega makiety modułowej, której części zostały przygotowane przez profesjonalnych modelarzy tak, by  dokładnie odwzorować świat linii kolejowej w miniaturze. Klienci Galerii Łódzkiej będą mogli się poczuć jak na prawdziwej stacji – słysząc wokół siebie dźwięki wydawane przez pociągi towarowe, osobowe czy pospieszne.

Na szczególną uwagę zasługiwać będzie również własność Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia – makieta modułowa, która będzie zbudowana z kilkunastu modułów przygotowanych przez modelarzy. Po makiecie poruszać się będą m.in. pociągi towarowe, osobowe i pospieszne. Makieta i jej elementy odwzorowuje realia występujące na prawdziwej kolei.

Wystawa potrwa do niedzieli 13 marca.