Zwiększono wydatki na remonty dróg i chodników w 2016 roku. Modernizacji doczekają się m.in. drogi na Sikawie, w Andrzejowie czy ulice Grota-Roweckiego i Częstochowska.

10 mln zł miasto przeznaczyło na budowę al. T. Kościuszki od ul. Radwańskiej do ul. Wólczańskiej. Ma to usprawnić komunikację centrum miasta z rejonem al. Politechniki.

Za 11 mln zł na Polesiu powstaną tereny zielone oraz przebudowane drogi. 1,5 mln zł w Andrzejowie będzie kosztowało utwardzenie dróg gruntowych. 2 mln zł miasto na wniosek mieszkańców i spółdzielni mieszkaniowej przebuduje ul. Grota-Roweckiego od ul. Przybyszewskiego do ul. Tatrzańskiej. Również mieszkańcy ul. Częstochowskiej za 720 tys. zł doczekają się przebudowy drogi.

W miejskim budżecie znalazły się też pieniądze na powstanie nowych rond. 6 mln zł będzie przeznaczone na ronda: skrzyżowanie ul.Juszczakiewicza/Konstantynowska, Okólna/DK71 i rondo Sybiraków.

2 mln zł wyniesie koszt modernizacji chodników przy ulicach: Limanowskiego, Wici i Żeromskiego. Przy trasie W-Z za 1 mln zł nasadzone zostaną dekoracyjne rośliny z atrakcyjnymi kolorami liści.

5, 48 mln zł będzie kosztowało rozbudowa dróg rowerowych w mieście. Zaplanowano m.in. budowę dróg rowerowych przy ul. Bandurskiego, ul. Paderewskiego i ul. Drewnowskiej. Stworzona zostanie dokumentacja budowę dróg rowerowych przy ul. Zgierskiej, rondzie Solidarności i ul. Łagiewnickiej. Powstaną stojaki, 30 km pasów rowerowych, sierżanty i przejazdy. Miasto chce uruchomić system liczenia rowerzystów. Przy skrzyżowaniu Piotrkowskiej z Mickiewicza będzie tablica informacyjna z danymi 9 lokalizacji.