Od 7 marca (poniedziałku) będzie można głosować na koncepcje strefy wypoczynku i rozrywki na Zdrowiu. Do wyboru jest wersja orientalna i tuwimowska.

Głosowanie na jedną z koncepcji funkcjonowania terenu po dawnym Lunaparku odbywa się mailowo. Jeden z pomysłów zakłada powstanie strefy wypoczynku i rozrywki na sposób orientalny, a drugi nawiązujący do wierszy i bajek Juliana Tuwima. – Ma to być nowoczesna strefa rozrywki. Ma służyć małym dzieciom, dorosłym czy osobom niepełnosprawnym – mówi Maria Kaczmarska, rzecznik Zarządu Zieleni Miejskiej.

Orient to egzotyczna wersja z pagodowymi wykończeniami dachów i specjalnie ukształtowaną roślinnością. Strefa rozrywki w koncepcji tuwimowskiej ma być bardziej rodzinna z miejscami do spokojnego spędzenia czasu. Najwięcej odniesień do Tuwima pojawi się w strefie dla dzieci.Najmłodsi odsłuchają wierszy poety oglądając głównego bohatera np. słonia. Głosowanie na koncepcję zagospodarowania dawnego Lunaparku zakończy się 13 marca. W tym roku koszt inwestycji wyniesie 2,5 mln zł. W ciągu kilku lat wzrośnie do 10 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu obywatelskiego.

Zobacz wizualizacje łódzkiego Lunaparku:

Koncepcja architektoniczna „Orient”

Koncepcja architektoniczna „Tuwim”