W sobotni wieczór (5 marca)w klubie Wytwórnia obejrzeliśmy świetny koncert Tomasza Organka,  a jako suport wystąpiła łódzka formacja Ted Nemeth.

ORGANEK to zespół rockowy powstały w 2013 roku a sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka. Początkowa działalność  Organka to od 2012 roku występy  w zespole SOFA, którego był współzałożycielem  gdzie wraz  z grupą nagrał trzy albumy studyjne. To niezwykle utalentowany artysta, wystąpił gościnnie miedzy innymi na płycie Andrzeja Smolika „3” i na albumie piosenkarki Kayah „Skała”. Popularność  Tomka Organka wzrosła po wydaniu debiutanckiego albumy „Głupi” w 2014 roku. Posypały się  nagrody (m.in. Mateusz Trójki 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015) i grał również podczas największych polskich festiwali (m.in. Męskie Granie 2014, Warsaw Orange Festival 2014,Przystanek Woodstock 2015). Utwory takie jak: „Kate Moss”, „Ta nasza miłość”, „Głupi Ja” są stałe grane w ramówkach rozgłośni radiowych w całej Polsce. Zespół występuje w składzie: Tomasz Organek wokal, gitara, Adam Staszewski bass, Robert Markiewicz perkusja, Tomasz Lewandowski Koncert Organka na żywo prawdziwa gratka , wypadł znakomicie choć muzyka kwartetu różni się nieco od rockowych aranżacji, które możemy znaleźć na płycie „Głupi”. Usłyszeliśmy wszystkie znane utwory artysty które w większości były improwizowane, co dodało dużo ekspresji i klimatu piosenkom. Występ  zakończył się dużym bisem, a po koncercie były podpisywane płyty i autografy i wspólne zdjęcia z Tomkiem Organkiem.

Jako suport wystąpiła łódzka grupa Ted Nemeth. Zespół powstał w 2012 roku , a swoją muzykę określają jako garażowa muzyka z miasta Łodzi. Teksty Teda Nemetha powstają w języku polskim, a  muzyka to różne muzyczne inspiracje i odmienne zainteresowania  muzyków , które tworzą jednak jednolitą całość i niepowtarzalną  energię. W  2015 zespół zaangażował się w tworzenie muzyki do przedstawień teatralnych. Na przełomie roku 2014 Ted Nemeth w łódzkim Hasselhoff Studio zarejestrował materiał na swój debiutancki krążek zatytułowany „Ostatni krzyk mody”.