W związku z Międzynarodowym Dniem Walki z Depresją (obchodzony jest 23 lutego) Poradnia Zdrowia Psychicznego Medsolver zaprasza łodzian na bezpłatne konsultacje psychologiczne.

Według Szacunków Światowej Organizacji Zdrowia z powodu depresji cierpi na świecie 350 mln osób; w Polsce: nawet 1,5 miliona. Dwukrotnie powszechniej występuje wśród kobiet, jednak to mężczyźni częściej podejmują próby samobójcze, które kończą się śmiercią.
U podstaw rozwoju choroby może leżeć m.in. przewlekły stres związany ze zbyt szybkim tempem życia i utratą więzi międzyludzkich, ale także niektóre schorzenia somatyczne. Czynnikiem wyzwalającym pierwszy epizod depresji jest często dramatyczne wydarzenie: śmierć bliskiej osoby, rozwód czy utrata pracy; depresja może towarzyszyć też chorobom przewlekłym: własnym i najbliższych

Osoby, których życie zdominowała, najczęściej nie zdają sobie sprawy z powagi schorzenia. Odczuwają symptomy, ale zrzucają winę na pogodę, porę roku czy problemy w pracy. Tymczasem utrzymujący się smutek, apatia, lęk, bezsenność, brak apetytu czy niechęć do spotkań i rozmów z bliskimi, niewiadomego pochodzenia bóle: głowy, mięśni, brzucha to objawy, które powinny skłonić do kontaktu ze specjalistą. Nieleczona depresja skutecznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie, może prowadzić do wykluczenia społecznego,  a nawet próby samobójczej.

Jeśli Ty lub bliska Ci osoba doświadcza wypalenia zawodowego, stresu, braku samoakceptacji,  ma obniżony nastrój, ucieka od pasji i życia towarzyskiego, widzi przyszłość w czarnych barwach – koniecznie skonsultuj się ze specjalistą.

Sobota,  27 lutego 2016 r.
godz.: 10.00 – 16.00

Konieczna jest rezerwacja godziny spotkania:
tel.:  42 239 20 30,
mail:
rejestracja@medsolver.pl
Przewidziany czas na konsultacje: 20 minut.

Poradnia Zdrowia Psychicznego Medsolver
Łódź, ul. Obywatelska 100.