Tego koncertu nie można przegapić! Brytyjski kompozytor, wokalista, pianista i legenda światowego show-biznesu — Sir Elton John — wystąpi podczas podczas siódmej edycji Life Festival Oświęcim, w sobotę, 18 czerwca! W przyszłym roku festiwal po raz pierwszy w historii będzie trwał aż do niedzieli.

Jedna z najważniejszych postaci muzyki popularnej XX i XXI wieku. Jego sukces porównuje się do fenomenu The Beatles, Elvisa Presleya, czy Michela Jacksona. Płyty sprzedane w setkach milionów egzemplarzy, prestiżowe nagrody muzyczne i bogata kolekcja ponadczasowych przebojów — to dorobek 68-letniego artysty, który wciąż regularnie koncertuje, a w lutym 2016 r. wyda kolejny, 32. w karierze album studyjny, „Wonderful Crazy Night”. Podczas trasy promującej najnowszą płytę wystąpi w Polsce tylko raz — na stadionie MOSiR w Oświęcimiu, w trakcie wyjątkowego festiwalu.

Najprościej rzecz ujmując, chciałbym spędzać więcej czasu ze swoją rodziną. Moją największą troską jest to, jak niewiele czasu mi zostało i jak bardzo cenny jest to czas. Moi synowie rosną tak szybko, że aż nie mogę w to uwierzyć i chcę po prostu przeżyć ich pierwsze lata razem z nimi. Tym koncertem podziękuję moim polskim fanom, którzy są mi wierni od 1984 roku, gdy po raz pierwszy wystąpiłem w waszym kraju. Z radością przyjąłem zaproszenie na Life Festival Oświęcim. Przyświecająca festiwa-lowi idea pokoju, którego świat tak bardzo potrzebuje w dzisiejszych czasach, jest mi szczególnie bliska. Jak każdy byłem zszokowany niedawnymi atakami terrorystycz-nymi w Paryżu i innych miejscach. W czerwcu w Oświęcimiu będziemy celebrować życie, pokój i muzykę  – powiedział Elton John organizatorom LFO.

Te słowa artysty obiecują wielką muzyczną ucztę, podczas której nie powinno zabraknąć największych hitów z repertuaru Brytyjczyka. Będzie okazja potańczyć przy „I’m Still Standing” czy „Saturday Night’s Alright For Fighting” oraz wzruszyć się przy „Nikicie”, „Sacrifice” i „Candle of the Wind”.

Biografia, wrażliwość i zaangażowanie społeczne Sir Eltona doskonale wpisują się w antydyskryminacyjne idee festiwalu. Artysta od lat działa na rzecz osób LGBT, wspiera demokrację, sprzeciwia się wykluczeniu społecznemu i niesprawiedliwości. W 1992 roku założył Elton John AIDS Foundation, a dodatkowo pełni funkcję ambasadora aż 23 organizacji charytatywnych, w tym International AIDS Vaccine Initiative, Terrence Higgins Trust, The Globe Centre, The Old Vic, The Rainforest Foundation, czy Amnesty International (partnera LFO).

W Oświęcimiu Elton John wystąpi z towarzyszeniem znakomitych muzyków, w skład zespołu wejdą: Davey Johnstone — gitara, Matt Bissonette — bas, John Mahon — instrumenty perkusyjne, Kim Bullard — klawisze oraz Nigel Olsson — perkusja.

7. edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 16-19 czerwca 2016 r. Po raz pierwszy w historii festiwalu koncerty stadionowe zaplanowano na cały weekend — światowej sławy gwiazdy zagrają na stadionie MOSiR-u zarówno w sobotę, jak i niedzielę.

Zmiany w programie LFO oznaczają przeniesienie aktywności sportowych (biegi, nordic walking) na niedzielę. Dzięki temu będzie w nich mogło wziąć udział jeszcze więcej amatorów ruchu na świeżym powietrzu z całej Polski.

Jak zwykle na LFO nie zabraknie sztuki teatralnej i koncertu muzyki klasycznej w Oświęcimskim Centrum Kultury. Pojawi się też kolejny mural, zaprojektowany specjalnie przez znanego artystę-grafika. Tradycyjne ważne miejsce w programie zajmą działania edukacyjne, nawiązujące do pokojowego przesłania festiwalu, organizowane wspólnie z m.in. Amnesty International.

Bilety i karnety na LFO2016 dostępne są w sprzedaży na www.lifefestival.pl oraz www.eventim.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu dostępne na stronie internetowej www.lifefestival.pl oraz fanpage’uwww.facebook.com/LifeFestivalOswiecim.

Zdjęcie tytułowe: Ernst Vikne [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons