Nowe mundury dla psów terapeutów z Łodzi Reviewed by Momizat on . Czterdzieści psów z łódzkiej Fundacji Ama Canem otrzymało dzisiaj (19 grudnia) nowe stroje służbowe. Niebieskie „uniformy” dla zwierzaków wykorzystywanych w dog Czterdzieści psów z łódzkiej Fundacji Ama Canem otrzymało dzisiaj (19 grudnia) nowe stroje służbowe. Niebieskie „uniformy” dla zwierzaków wykorzystywanych w dog Rating:

Nowe mundury dla psów terapeutów z Łodzi

Nowe mundury dla psów terapeutów z Łodzi

Czterdzieści psów z łódzkiej Fundacji Ama Canem otrzymało dzisiaj (19 grudnia) nowe stroje służbowe. Niebieskie „uniformy” dla zwierzaków wykorzystywanych w dogoterapii przekazała firma Over Zoo. 

Psy z fundacji Ama Canem pracują na terenie całej Polski. Dzięki niebieskim kubraczkom z białym haftem będą wyróżniać się pośród innych zwierząt. Nowe ubrania informują również, że psy zostały specjalnie przeszkolone do pracy z ludźmi. Dogoterapia stosowana jest zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Korzysta się z niej do wspomagania leczenia i rehabilitacji poważnych schorzeń psychicznych i fizycznych.

– Obecność psów terapeutów wywołuje pozytywne emocje i poprawia samopoczucie. Działa również motywująco: wzmaga chęć do ćwiczeń i przyswajania wiedzy – tłumaczy Andrzej Niedzielski, koordynator Fundacji.

W Fundacji Ama Canem pracuje czterdzieści wyszkolonych psów różnych ras m.in. Golden Retriver, Owczarek Australijski i Lagotto Romagnolo. Fundacja prowadzi działania na terenie całego kraju. W województwie łódzkim stale organizuje zajęcia w piętnastu różnych placówkach dla ponad pięciuset niepełnosprawnych a także prowadzi spotkania edukacyjne.

Foto: A. Niedzielski/Materiały prasowe

Leave a Comment

© 2012 Dzień Dobry Łódź (DDLodz.pl)

Scroll to top