Karta Dużej Rodziny: Zniżki w MPK, na baseny, do ZOO, teatrów i muzeów Reviewed by Momizat on . W Łodzi w tym roku będzie funkcjonowała Karta Dużej Rodziny przeznaczona dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci. Dzięki karcie rodziny wielodzietne otrz W Łodzi w tym roku będzie funkcjonowała Karta Dużej Rodziny przeznaczona dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci. Dzięki karcie rodziny wielodzietne otrz Rating:

Karta Dużej Rodziny: Zniżki w MPK, na baseny, do ZOO, teatrów i muzeów

Karta Dużej Rodziny: Zniżki w MPK, na baseny, do ZOO, teatrów i muzeów

W Łodzi w tym roku będzie funkcjonowała Karta Dużej Rodziny przeznaczona dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci. Dzięki karcie rodziny wielodzietne otrzymają m.in. 75% zniżki na imienne bilety okresowe MPK, raz w tygodniu bezpłatne wstępy na baseny szkolne dla całej rodziny, ulgi wstępu na baseny (Wodny Raj i Promienistych – 2 zł/os za cały dzień w sobotę i niedzielę), lodowiska (2 zł/os za 1 godzinę i 3 zł za wypożyczenie łyżew), do ZOO, Ogrodu Botanicznego i Palmiarni.

Rodziny mające troje i więcej dzieci uzyskają także zniżki w opłatach dotyczących gospodarowania odpadami. Ulgi pojawią się też w teatrze „Pinokio”, Centralnym Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Miasta Łodzi oraz Miejskiej Galerii Sztuki.

-Karta będzie miała formę dowodu osobistego. Wystarczy złożyć bezpłatny wniosek w urzędzie – tłumaczy Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi. – Wiele zmian może wejść już od 1 lipca. Mamy już gotowy projekt uchwały i zarządzenie. Teraz przekażemy nasze propozycje pod obrady Rady Miejskiej. Szybkość wejścia w życie karty zależy od procesu legislacyjnego – dodaje.

Karta Dużej Rodziny będzie dotyczyła rodzin posiadających dzieci poniżej 18 roku życia. Na zniżki mogą też liczyć osoby uczące się poniżej 25 roku życia. Według urzędników w Łodzi z karty skorzysta około 25 tys. osób. Karta obowiązuje 12 miesięcy. O kolejną trzeba w urzędzie złożyć następny wniosek.

Zdjęcie: Łukasz Ratajczyk | Archiwum DDLodz.pl

Leave a Comment

© 2012 Dzień Dobry Łódź (DDLodz.pl)

Scroll to top